Jelenlegi hely
Címlap ›Eszközös kezelések
Bemer
Speciálisan pulzáló mágnes-terápia, mely segítséget nyújt az anyagcsere folyamatok beindításában, segít a test regenerációban. A készülék áll egy matracból, különféle kiegészítőkből (bemer párna, multifunkciós applikátor, végtagra erősíthető bemer pánt) és egy kezelő egységből. A matrac a teljes test felületet kezeli, míg a kiegészítők egy célirányos testfelületet kezelnek. A kezelés 8 és 20 perci időtartam között mozog.
A kezeléseket kényelmes testhelyzetben végzik, a kezelt saját szabadidő ruhában fekszik fel a matracra. Javasolják, hogy a kezelés megkezdése előtt ne fogyasszunk koffeint, fekete teát, és kerüljük a dohányzást. A kezelés alatt úgy érzi az ember, mintha egy kicsit átmelegedne.
Ajánlják:
- csonttörések utáni rehabilitáció során
- porckorongsérv, derékzsába kezelésekhez
- csontritkulás csökkentésére
- egészségmegőrzésre
- energiaszint megőrzésére
- fájdalomcsillapításra
- sportsérülések rehabilitációja esetén
- általános regeneráció eszközeként
CPM - Térdmozgató gép
Ez a speciális rehabilitációs térdmozgató, térdhajlító , terhelés nélkül mozgatja a műtött, sérült lábat.
Megelőzi a a mozgásterjedelem beszűkülését, segíti a mozgásterjedelem növelését.
A térdhajlító gépet otthonában, pihenés közben használhatja.
Példa képpen a térd CPM kezelés menete:
- a páciens elhelyezkedik kényelmesen fekvő, vagy félfekvő pozícióba (csípő és keresztcsont vízszintesen legyen)
- az előre beállított gépet elhelyezik a kezelt láb alá
- az elindított programmal a gép elkezdi lassan behajlítani, majd kinyújtani a térdet
- kezelési idő lejártával a gép leáll és kiemelhető belőle a láb.
- a kezelési idő általában 20 perc és másfél óra között változik.
A gép beállítását gyógytornász, vagy bérlést biztosító szolgáltató végzi, de a kezelő felületet betanítják a páciensnek is.
A CPM passzív ízületmozgató gépet (térdmozgató, csípő mozgató, vállmozgató, könyökmozgató) gyakran használják gyógytorna bemelegítéshez, vagy éppen levezetéshez.
Térdmozgató gépről további hasznos információkat itt talál www.rehabilitacioseszkozok.hu
Videók, képanyagok, beállítási, használati útmutatók, árak, minden megtalálható egy helyen.
Denevér pad
A Denevérpad egyeszerű elven alapszik. A pad megdöntésével, fekvő nyugalmi állapotban érjük el fokozatosan a gerinc nyújtását.
A kezelés utcai ruhában, végig fekve történik. A nyújtás előtt a bokákat két fix ponton, a denevér pad lábrészénél puha bokapántokkal rögzítjük. Mikor a páciens kényelmesen elhelyezkedett, az ágyat a fej résznél a padló irányába, a vízszinteshez képest 3-4 fokos szögben enyhén, fokozatosan megdöntik. Körülbelül 2-3 percig ebben a pozícióban tartják a kezeltet, miközben a test ösztönösen felkészül a nyújtásra. Miután megszokta a test ezt a helyzetet, a denevér padot személyre szabottan a legideálisabb szögbe állítják fokozatosan. A páciensnek,csak a lazításra és teste visszajelzéseire kell figyelnie.
A gyógytornász a páciens visszajelzései alapján ha szükséges, az ágy dőlésszögét korrigála. Az elért pozícióban 15-20 perc panaszmentes pihenés vár a kezeltre.
A Denevér-pad rendszeres használata:
- általános közérzetjavulást,
- fájadolmcsökkenést,
- a zsibbadás, égető érzés enyhülését, megszűnését eredményezheti,
- frissül a vérkeringés
- csökken az ízületi terhelés
Elektromos izomstimuláló készülék
Bőrön keresztül történő idegi ingerlést végeznek a kezeléssel. A készülék "tappancsaira" nedves kendőt vagy szivacsot helyeznek, némely típusoknál elég az is ha bevizezik őket. A tappancsokat pedig az izomköteg nem túl távoli két pontjára helyezik és rögzítik. Alacsony fokozaton indítják a kezelést. A kezelt testrészen az elektromos impulzus hatására összehúzódik, majd elernyed az izom. Az erősséget addig növelik fokozatosan, ameddig fájdalom nélküli, mégis szemmel látható mozgást végez az izom.
Nem megfelelő rögzítésnél kissé kellemetlen, kicsit szúró, bizsergő érzést tapasztalunk, és az izom nem végez mozgást. Ekkor feltétlenül jelezzük a kellemetlen érzést a kezelő szakembernek és a tappancsok áthelyezésével kiküszöbölik a problémát.
A páciensek gyógytornász segítségével is részesülhetnek a kezelésben, mint a gyógytorna kiegészítő kezelése, de a használat elsajátítása után otthonukban is használhatják az eszközt, orvosi rendelvényre.
Gyakran használják:
- sorvadt izmok fejlődésének elősegítésére
- műtétek utáni rehabilitációnál
- fájdalomcsillapításra
Függesztőrács
Fémből készüt rácsos szerkezet, amit általában a gyógytorna ágy fölé helyeznek el. A szerkezetre erősítenek hevedereket, és gyógytorna eszközöket, melyek segítséget nyújtanak a gyógytornában. A Függesztőrács lehetőséget ad arra, hogy a gyakorlatokat függesztett pozícióban hajtsák végre, csökkentett terheléssel és súrlódással. Ez jelentős szerepet játszik műtétek után, ízületi betegségek kezelésekor. A kiegészítő gyógytorna eszközök segítségével pedig ellenállást adhatunk az izommozgáshoz, ezzel erősítve azt.
fényképet EVRA PAKS Györgyi gyógytorna készítette
Függesztőrács eszköz sokszor alkalmazzák:
- gerincvelő sérültek
- derék, hátfájdalommal küzdök gyógyítására
- izombetegségek kezelésére
- műtét utáni rehabilitáció után
- izomcsoportok erősítésére
- nyújtásra
- sportolók
Hő és hideg keltő eszköz
A hő élénkíti a véráramlást, csökkenti az ízületek merevségét, enyhíti az izomgörcsöket.
Meleg terápiát gyakran alkalmazzák gyulladások, sérülések, izomgörcsök, hátfájdalmak és ízületi gyulladások kezelése alkalmával.
A hidegterápiát izomgörcsök oldására, derékfájdalom és akut gyulladások kezelésére szokták alkalmazni, a kezelő fokozottan ügyel arra, hogy ne okozzon sérülést és ne csökkentse túlzott mértékben a testhőmérsékletet.
Mágneses kezelés
Mágneses terápia lüktető elektromágneses mezőt hasznosít. Hengeralakú vagy lapos berendezések segítségével történik. A kezelés egyszerű, adott egy általában fekvő felület amit részben egy henger alaku test vesz körül, maga a mágnes. A sérült területet a mágnes hengerébe kell helyezni és a mágneses tér aktiválása után nincs más dolgunk, mint pihenni és hagyni, hogy a mágneses mező megtegye jótékony hatását.
Gyulladásgátló és fájdalomcsillapító, értágító, izom- és görcsoldó hatása van a szervezetre. Elősegíti a csontok és puhaszövetek gyógyulását.
Elsősorban:
- degeneratív,
- gyulladásos és
- működési mozgószervi megbetegedések kezelésekor javasolják.
Nyirokmasszázs gépi kezelés - hullámmasszázs
A gépi kompressziós eljárás lényege, hogy a lábakra, karokra illetve szükség esetén a törzsre felhelyez egy speciálisan erre a célra kialakított légkamrákból álló kezelő egységet, más néven applikátort. A computer vezérelt applikátor egymás után felfúvódó légkamrái precíz masszázshatást idéznek elő, megfelelő nyomásértékeket biztosítva. Ez a leggyakorlottabb masszázsterapeuta simogató, ám rendkívül hatékony masszázsához hasonlítható leginkább.
Rendszeres használat során végtagjai felszabadulnak, megkönnyebbülnek és egyre pihentebbé vállnak, visszaadva a fizikai aktivitás örömeit. A fizikai javulás mellett a lábak esztétikai képe is folyamatosan javul, a duzzanat és a narancsbőr tünetei mérséklődnek! A felfúvódó kamrák által előidézett kellemes masszázs hatására a teljes nyirokfolyadék keringés, a vérkeringés, és az izomzat mikro-cirkulációja egyaránt javul, feszültségei csökkennek.
Rendkívül előnyös élettani hatásokat gyakorol a sejtekre és a szövetekre. Intenzív segítséget nyújt a felhalmozódott nyirokfolyadék kiürítéséhez, a vénás keringés megélénküléshez, a kötőszövet egészségének helyreállításához a szervezetben.
Ha sportolás, sportsérülés, hosszú repülőút után jólesne egy kis rekreációs masszázs, bízza magát nyugodtan a nyirokmasszázs kezelésre. Helyreállítja a megfáradt lábakat és karokat, alaposan átmasszírozva és felfrissítve őket.
A nyirokmasszázs technika jótékony hatással van:
- nyirokkeringés fokozására
- ödémás panaszok enyhítésére
- lábfájdalmak megelőzésére és csökkentésére
- vénás, keringési panaszok enyhítésére
- méregtelenítés folyamatára
- cellulit kezelésre
- vérkeringés fokozására
- poszttraumatikus kezeléseknél
Nyirokmasszázs gépet az alábbi elérhetőségen tudja beszerezni: www.rehabilitacioseszkozok.hu
Ultrahangos izomlazító készülék
Az Ultrahangos izomlazító készülék voltaképpen mechanikus rezgések által létrehozott mikromasszázst végez. Az ultrahangos készülék olyan magas frekvenciájú hanghullámokat hoz létre, melyek képesek 4-6 cm mélyen behatolni a bőr alsó rétegeibe.
A kezelést gyógytornász vagy fizioterapeuta végzi. Az ultrahangos kezelőfejre általában parafint tesznek, vagy más izomlazító hatású zselét. A páciens kezelendő testrésze bőrfelületére helyezik és körkörös masszírozó mozdulatokat végeznek. A kezelés időtartama 5-15 perc.
Kezelés alkalmazási területei és hatások:
- Gyulladáscsökkentő,
- izomlazító,
- fájdalomcsillapító,
- értágító
- hámosító hatású
- izületi kopásos kezeléseknél
- gerinc kisizületi fájdalmak csökkentésére
- meszesedések oldásánál.